Lubomír Kostelka

11. listopadu 2010 v 11:26 | eddiecook |  Autogramy osobně
Už začínám být vážně smutný z toho, jak je schránka 14 dní prázdná. Pořád tedy musím vytahovat starší úlovky. Jedním z nich je brněnský sympatický herec LUBOMÍR KOSTELKA, se kterým jsme se setkali v malé hospůdce v Brně. Byl tam s kamarády z divadla a já neměl na podepsání nic než lístek, o který jsem si řekl u baru. Byl moc moc hodný, jak už to u starších pánů z Kouzelné školky bývá :-).
lubos_kostelka
LUBOMÍR KOSTELKA (31.3.1927) měl svoji nejslavnější roli ve filmu Pavla Juráčka Případ pro začínajícího kata, který je v dnešní době stále více doceňován. Mimo jiné hrál tento veliký kamarád Vladimíra Menšíka ve filmech jako Pane, vy jste vdova!, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Dívka na koštěti, Páni kluci, Kuře melancholik, v seriálech Létající Čestmír, Bylo nás pět, Ranč U zelené sedmy a mnoho mnoho dalších. Dnes už si třiaosmdesátiletý Lubomír Kostelka vystačí s prací pro Českou televizi a děti v pořadu Kouzelná školka a občas se objeví v nějakém tom filmu. Raději však má chalupu a vaření. 

Pro mě je "Lubin" jeden z našich nejsympatičtějších herců, který si prožil to nejlepší období českých filmů a osobností, se kterými se potkával, znal, kamarádil. Hrál ve víc než stovce filmů, byl nominován na Českého lva za Kuře melancholik a doufám, že se ještě v nějakých těch filmech objeví.

Adresu jsem popravdě nezjistil, ale myslím, že by si ho pošta mohla najít v obci Luleč, kam často jezdi na svou chaloupku, v Kamberku, kde je prý ještě častěji a snad tam má i stálé bydliště nebo nejjistěji přes Českou televizi a Kouzelnou školku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama